Dnes je všetko skutočnosťou.

Baví ma inšpirovať ľudí vyznať sa vo svojich financiách, pretože mám dlhoročné skúsenosti s finančným hospodárením, s vytvorením rozpočtu a domácej finančnej rezervy.

Učím malých podnikateľov  ako si  efektívne budovať pozitívne meno firmy, komunikovať smerom k verejnosti a  vytvoriť si úžasné  PR, a splniť si svoje najskvelejšie sny 🙂

Môj príbeh

 

Dnes sa môžem považovať za úspešnú ženu, ktorá sa venuje vzdelávaniu  a úspešnú online podnikateľku. Som šťastná, že sa mi splnili moje sny o rodine, bývaní, práci a živote, aký som si vždy priala. Mám deti, ktoré sú už dospelé  i manžela. Žijem život aký ma baví a napĺňa.

 

Okrem práce sa venujem svojím záľubám, cestujem po zaujímavých krajinách, obdivujem moria, skalnaté útesy, vodopády, západy slnka, a krásnu nevšednú rozmanitosť krajín. 

Venujem sa vzdelávaniu a robím online prácu, ktorá ma teší a poskytuje mi čas pre seba a pre životný štýl, osožiaci zdraviu, telu i duchu. Spolupracujem na rôznych zábavných projektoch. 

 

Napísala som a som spoluautorkou knihy o manažmente, venovala som sa tvorbe piesní,podarilo sa mi spolu s manželom naplniť si ďalší sen ohľadom rodinného domčeka, kde mám krásne voňavé ruže, kvety, kvitnúce kríky a stromy.  Žijem tak, ako som chcela vo svojom vysnívanom dome pri jazere, kde možem športovať a už od včasnej jari sa kúpať.

 

 No nebolo tomu vždy tak. S nedostatkom financií som bojovala už ako mladá učiteľka. Ťažké obdobia nastali najmä v čase materskej dovolenky. Manžel študoval a rodina zápasila s nedostatkom peňazí. Šila som, kupovala v zľavách a z posledných peňazí som išla kúpiť deťom jedlo na ďalšie ráno. Po materskej dovolenke a nástupe do zamestnania, som sa rozhodla situáciu riešiť a preto som popri zamestnaní začala podnikať.

 

Pracovala som v niekoľkých zamestnaniach, starala sa o deti, pracovala v regionálnej televízii, natáčala programy, rozvíjala svoje podnikanie a neustále som sa vzdelávala.

 

Spomínam si, že okrem učenia som mala minimálne ďalšie dve zamestnania, aby som mohla pokryť všetky výdavky pre rodinu. Po 8 rokoch som nadobudla pomerne slušné skúsenosti s podnikaním a riadením financií a situácia sa začala meniť. Zarobila a našetrila  som si na svoj prvý dom,  a pozitívny zlom nastal po tom, keď sme sa presťahovali z tmavého chladného bytu na prízemí, do nového krásneho domu v lone prírody s výhľadom na panorámu hôr a vrcholy Vysokých Tatier.

 

Naučila som sa hospodáriť s financiami a hľadala som všetky možnosti, ako čo najlepšie spravovať financie v domácnosti. Stále mi však chýbali ešte znalosti, ktoré by pomohli mojej túžbe o naplnení si mojích cestovateľských snov.

 

 Život v novom dome s rodinou som si užívala desať rokov. Potom prišiel ďalší medzník, ktorý však nebol pozitívny. Po stretnutí s autom, som získala život ohrozujúce ťažké zranenia. Nemohla  som dýchať, mal som pomliaždené pľúca, otras mozgu, zlomené rebrá, zlomenú ruku na dve časti, zrotované telo, vyskočenú kľúčnu kosť a koleno vhodné na operáciu.

 

Zotavovanie a liečba trvali dlho, a ja som zostala  bez financií. Deti študovali a jeden nízky príjem nestačil. Bola som plná obáv, čo ďalej, keďže ma moje telo zatiaľ neposlúchalo. Môžem povedať, že len  vďaka modlitbe a viere som tento stav prekonala.   

 

V tom období som bola veľmi vďačná za trpezlivosť Davidovi Kiršovi, ktorým mi ukázal ako začať smerovať môj život k vyššiemu levelu, no v tom čase som ešte zo zdravotných dôvodov nemohla pokračovať vo vzdelávaní.

 

Pomaličky a postupne sa môj stav zlepšoval. Obdobie finančného nedostatku a biedy bolo pre mňa dostatočným  príkladom „ako  nechcem žiť“, a prinútilo ma vzdelávať sa  v oblasti finančného hospodárenia, obchodných zručností,  v podnikaní, v  reklame, a v práci v televízii. To všetko sa dialo z nutnosti riešiť aktuálne problémy  a z nutnosti  zabezpečiť finančné potreby mojej rodiny.

 

Moja túžba cestovať a nedostačujúce  finančné  prostriedky ma prinútili hľadať ďalšie riešenia, pre  finančne nenáročnejšie a efektívne cestovanie do zaujímavých krajín. Po presťahovaní sa do inej časti krajiny sme postavili  ďalší dom, v ktorom momentálne bývame.

 

Prešla som mnohými cestami a prekonala mnoho prekážok. Stále som sa vzdelávala najmä oblastiach, z ktorých som najviac potrebovala a môj život sa posunul vpred. Všetko malo svoj význam a pomohlo mi získať nadhľad, poznanie a hlbší zmysel.

 

                Na základe nadobudnutých vedomostí a poznatkov, chcem s vami zdieľať informácie, znalosti a skúsenosti z oblasti finančného hospodárenia, pretože sa sama špecializujem na finančné hospodárenie, efektívnu  tvorbu  finančného  rozpočtu, a tvorbu finančnej rezervy do 30 dní, nakoľko pomáham ľuďom s ich osobným finančným vzdelaním a ukazujem im cestu ako zbohatnúť. 

Ak vás táto téma  zaujala, informácie nájdete v mojom Ebooku: Ako si vytvoriť finančnú rezervu do 30 dní. Stiahnite si ho zdarma 🙂 v sekcii Ebook zdarma.

a tiež sa mi naplnili sny o #cestovaní.
 

CESTOVANIE A MNOHÉ SNY  SA STALI SKUTOČNOSŤOU

V TOMTO EBOOKU

"Ako si úspešne vytvoriť finančnú rezervu do 30 dní

SA DOZVIETE

JEDNA VÝHODA

význam kontroly svojho finančného portfólia a potrebu vytvorenia si rozpočtu.

DRUHÁ VÝHODA

tipy správneho hospodárenia, a nástroje kontroly svojich príjmov a výdavkov.

TRETIA VÝHODA

A uvedomíte, ako sa zmenilo Vaše nastavenie mysle vzhľadom na finančné hospodárenie a spravovanie vlastných financií.

ČO O EBOOKU POVEDALI JEHO ČITATELIA

Je to fajn čítanie...
PetraFinančná poradkyňa
Ako informatik som tiež získal nové a zaujímavé informacie .
MilošInformatik
Počkajte keď sa E-book objaví, stojí za to si ho prečítať
JanaÚčtovníčka

RADI CESTUJETE ?  No často Vás zastavia vysoké náklady?
V elektronickej knihe  "Ako cestovať efektívne a s radosťou"
sa dozviete:  Tipy na efektívne a radostné cesty. Objednajte si a kúpte knihu hneď.